Elektronska obvestila

Prijavite se na elektronska obvestila in bodite obveščeni o novostih.

Kje nas najdete

Plesni Klub Idrija
Trg sv. Ahacija 4
5280 Idrija
p.p. 62

e-mail: plesni.klub.idrija@gmail.com

tel: 070 161 597 (Polona)
      070 161 784 (Zdravka)
      040 225 221 (Renata)
      040 662 123 (Janja)
      041 563 973 (Ana)

Plesni Klub Idrija » O klubu

O klubu

Plesni klub Idrija, ki so ga nekateri ljubitelji plesa, med njimi tudi nekdanja predsednica Lidija Kleindienst, s pomočjo Plesne šole Urška formirali leta 2006, je nastal v želji, da bi mestu Idrija ponudili nekaj novega, predvsem pa, da bi se plesnih korakov učile domala vse starostne skupine – od tistih najmlajših do ljudi v tretjem življenjskem obdobju.

"Ko se  nas je osem plesnih parov odločilo, da ustanovimo plesni klub, nismo niti v sanjah pričakovali, da bo odziv tako množičen. Vsako leto tako v naših prostorih pleše okrog 300 plesalcev, predvsem predšolskih in šolskih otrok. Takoj po ustanovitvi kluba smo šli v iskanje primernih prostorov in jih dobili v nekdanjem mladinskem klubu v središču mesta. Prostori so bili povsem opuščeni, zanemarjeni, a smo zavihali rokave in v enem mesecu (s pomočjo sponzorjev in donatorjev, predvsem pa z lastnim delom) pripravili za ples in plesalce prijetne pogoje," se začetkov spominja "bivša šefica" idrijskega plesnega kluba Lidija Kleindienst.

Že prvo leto po delovanju so se pokazali izvrstni rezultati (državni naslov in uvrstitev na evropsko ter svetovno prvenstvo). Plesni klub Idrija se tako lahko pohvali z večkratnimi državnimi, evropskimi in svetovnimi prvaki.

Ker je Plesni klub Idrija prostovoljna in nepridobitna društvena organizacija z aktivnim statusom društva, ki deluje v javnem interesu, lahko 0,5 odstotka svoje dohodnine namenite za poporo programov Plesnega kluba Idrija.

Trudimo se, da bi zbrali dovolj sredstev, da bi še naprej vsem plesalcem omogočali zanimive programe, tekmovalcem pa vso potrebno podporo za doseganje izvrstnih rezultatov, zato vas vabimo, da nam pri tem pomagate.

Vse kar je potrebno storiti je, da obrazec za namenitev dela dohodnine do 31.decembra oddate:
    • elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki,
    • osebno ali po pošti pri pristojnem finančnem uradu.

Naš naziv: PLESNI KLUB IDRIJA

Naša davčna številka: 24114197

Obrazec (Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije)

V imenu vseh plesalcev, se vam najlepše zahvaljujemo za vašo podporo!

Spletno stran poganja Moja Košarica